Huset på Næsset – Kultur med udsyn

Efter en veloverstået fejring af æblet, og dets mangeartede kvaliteter, er det nu tid til at se fremad mod efterårets program i Huset.

Billetter til øvrige kommende arrangementer vil blive sat til salg snarest. Vi glæder os blandt andet til:

Fredag d. 9. november, hvor Troels Jensen fra Delta Blues Band giver koncert, med kyndig opbakning af Tuse Næs Salonkvartet.

Fredag d. 7. december, hvor vi afholder julefrokost, og derefter koncert med Billy Cross, Mik Schack og Flemming Ostermann

Du kan nu forny dit medlemsskab af Huset på Næsset for 2018. Gennem dit medlemsskab støtter du foreningens mangeårige indsats med at drive vores smukke kulturhus på Tuse Næs. Samtidig har du mulighed for at deltage i foreningens medlemsarrangementer, som f.eks fællesspisning inden koncerter, og have medindflydelse på foreningens udvikling og aktiviteter.

Hvis du oplever problemer med billetsalget, kan du reservere billetter via mail til dramaanita@gmail.com. angiv venligst navn, adresse og antal billetter. Husk at du som medlem af Huset på Næsset kan bestille spisning inden arrangementer ved at kontakte Anita via mail: dramaanita@gmail.com

Der er lukket for kommentarer.